علت چشمک زدن و روشن ماندن چراغ سقف خودروی دنا در حال حرکت چیست ؟

ساخت وبلاگ
چراغ سقفی دنا پلاس ، چشمک زدن چراغ سقف دنا ،تعویض چراغ دنا با دنا پلاس، ت

  چراغ   سقفی دنا پلاس ،  چشمک   زدن چراغ سقف دنا ،تعویض چراغ دنا با دنا پلاس، تعویض چراغ سقفی دنا ، ،تعویض لامپ دنا

چشمک زدن و   روشن     ماندن   چراغ سقف   خودروی   دنا مالتی پلکس SMS

تعمیرات تخصصی دنا چشمک زدن چراغ سقف دنا آموزش عیب یابی خودرو آموزش تعمیر خودرو تعویض لامپ دنا تعمیرگاه ایران خودرو آموزش برق خودرو میکروسوئیچ  <strong> چیست</strong>   خرابی کلید لادری

مشکل: مالک خودرو دنا مجهز به سیستم مالتی پلکس سازه پویش | SMS به نمایندگی مراجعه و بیان می کند چراغ سقف خودرو در حالت ایستاده دائم روشن است و در   حرکت   چراغ چشمک زن می شود.

در سیستم مالتی پلکس sms نکته اینجا می باشد که اگر میکروسوئیچ یا محرک خراب باشد خودرو هم در حالت حرکت و هم در حالت ساکن چراغ سقف شروع به چشمک زدن می کند، اما اگه ایراد از نود RN باشد در حالت ساکن چراغ سقف روشن و در حرکت چشمک میزند.
برای بررسی ایراد فوق باید پیکربندی یونیت RN را بررسی کرد و پس از مشخص شدن ایراد باید یونیت RN را تعویض نمود.
جهت اطمینان از رفع ایراد باید تست جاده ای انجام شود.

روش دیگر

تعمیرات تخصصی دنا چشمک زدن چراغ سقف دنا آموزش عیب یابی خودرو آموزش تعمیر خودرو تعویض لامپ دنا تعمیرگاه ایران خودرو آموزش برق خودرو میکروسوئیچ چیست خرابی کلید لادری

چشمک زدن چراغ سقفی در واقع نشانگر باز بودن یکی از درهای خودرو می باشد که البته شامل در صندوق عقب و یا در محفظه موتور نیز می باشد. چنانچه از بسته بودن همه درها اطمینان حاصل نمودید اما همچنان چراغ سقفی حین حرکت چشمک می زند نشان از خرابی میکروسوئیچ قفل یکی از درهاست.

میکروسوئیچها عملکردی بسیار ساده دارند اما کیفیت پایین ساخت و آسیب پذیری آنها نسبت به رطوبت، کارکرد آنرا مختل می نماید.

این میکرو سوئیچها دو حالت باز و بسته دارند (در باز و در بسته) خرابی آنها و یا گیر کردن سوئیچ در حالت باز یا بسته می تواند منجر به نشانه های مختلف شود. اگر در حالت بسته خراب شود با باز کردن در خودرو چراغ سقفی و چراغ لادری  روشن نمی شود اما اگر در حالت باز خراب شود (اتصالی در حالت باز) منجر به چشمک زدن چراغ سقفی می گردد.

خرابی میکروسوئیچ حتی می تواند از قفل شدن در خودرو ممانعت به عمل آورد بصورتی که اگر در را با ریموت قفل کنید مجددا درها باز می شوند.

گاهی نیز پیش می آید که این عملگرهای معیوب بعد از گذشت مدت زمانی به حالت عملکرد طبیعی باز می گردند و مشکل رفع می گردد (شاید بخاطر رطوبت) البته هیچ تضمینی وجود ندارد که دوباره خراب نشوند.

در مواردی نیز  با باز کردن سر باتری و با شوک ایجاد شده ، میکروسوئیچها به روال عادی کار باز می گردند اما توصیه ما بر این است که قطعات معیوب را تعویض نمایید و در هنگام شستشوی خودرو  آب را هیچگاه با فشار لای درها نگیرید.

...
نویسنده : کاوه محمدزادگان بازدید : 6 تاريخ : يکشنبه 16 دی 1397 ساعت: 16:20