در خواست آمریکا از چین برای کاهش تعرفه واردات خودرو

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

آمریکا, در توافق و آتش بس ۹۰ روزه با چین از این کشور خواست, که تعرفه, واردات, خودرو, های آمریکا,یی را به زیر ۴۰ درصد کاهش, دهد.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو,؛

کاخ سفید بعد از ملاقات و دیدار دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا, با شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در جریان برگزاری نشست گروه ۲۰ (جی۲۰) اعلام کرد که سران این دو کشور به یک توافق دوجانبه و یک آتش بس ۹۰ روزه برای, جنگ تجاری میان چین و آمریکا, دست یافته‌اند که در آن آمریکا, اعلام کرد تعرفه,‌های گمرکی بر واردات, ۲۰۰ میلیارد دلار آمریکا, را از اول ژانویه، آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی افزایش نخواهد داد و در عوض، چین نیز توافق کرد که علاوه بر خرید بیشتر محصولات کشاورزی از این کشور، تعرفه,‌های واردات, خودرو, از ایالات متحده را به زیر ۴۰ درصد کاهش, دهد.

ماههاست که ترامپ با انتشار پیام و بیانیه‌های مختلف در صفحه کاربری توییتر خود، آتش جنگ تجاری میان آمریکا و چین را شعله ور کرده و پیشتر نیز بارها چین را به افزایش تعرفه,‌های گمرکی از ۱۰ درصد به ۲۵ درصد تهدید کرده بود.

نشست گروه ۲۰ که میزبان ملاقات و دیدار سران کشورهای چین و ایالات متحده آمریکا بود، با توافق دوجانبه و آتش بس ۹۰ روزه میان این دو کشور به پایان رسید.

بر اساس گزارش رویترز، حالا بر اساس این

توافق، چین موظف خواهد بود تعرفه,‌های واردات, خودرو, های آمریکایی را به زیر ۴۰ درصد که هم‌اکنون درحال اعمال است، کاهش, دهد. این در حالی است که بسیاری از خودرو,سازان آمریکایی در یک سال گذشته و با آغاز جنگ تجاری میان چین و آمریکا از این افزایش تعرفه,‌های گمرکی ضرر و زیان‌های قابل مللاحظه و هنگفتی را متحمل شده‌اند و بارها از دولت آمریکا در خواست, کرده‌اند که به تنش‌های سیاسی و تجاری با چین به عنوان بزرگترین، موثرترین و سودآورترین بازار مصرف آنها پایان بخشد.

منبع: ایسنا

احتمال لغو افزایش تعرفه‌ های واردات, خودرو در آمریکا

تعرفه های آمریکایی، خط تولید شاسی بلندهای ب ام و را به چین کشاند

خودرو سازان ژاپنی بیش از نیمی از خودرو هایشان را در آمریکا می سازند!

تهدیدهای ترامپ دامن اروپایی ها را گرفت/ تعرفه 20 درصدی برای, واردات خودروهای اروپایی به آمریکا

ساخت بزرگترین مرکز تست خودروهای خودران در میشیگان آمریکا

تعرفه های دونالد ترامپ 1 میلیارد دلار به فورد ضرر زد

دونالد ترامپ چه تصمیمی برای, خودروسازی امریکا دارد؟

...
نویسنده : کاوه محمدزادگان بازدید : 4 تاريخ : دوشنبه 12 آذر 1397 ساعت: 21:39

close
تبلیغات در اینترنت