حمل و نقل ترانزیت در آستانه تعطیلی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: حمل و نقل ترانزیت جاده ای و ریلی ایران حال و روز خوشی ندارد و اگر برای بهبور آن چاره ای اندیشیده نشود، تعطیلی این صنعت بعید نیست. چرا که صنعت حمل و نقل ترانزیت به اقتصاد داخلی متکی نیست.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛ 

غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران در خصوص ترانزیت و حمل و نقل ترانزیت جاده ای اظهار داشت: بخش حمل و نقل یکی از محورهای اصلی اقتصاد هر کشوری است و در کشور ما با توجه به تنگناهایی که در این اقتصاد وجود دارد یک نگاه جدی می‌طلبد. ناوگان حمل و نقل ریلی و جاده‌ای، اقتصاد کشور است بنابراین باید در این ارتباط عزم جدی داشت تا تحولی در این خصوص ایجاد شود.

شافعی افزود: ایران کشوری است که در مسئله حمل و نقل به اقتصاد خود متکی نیست و حاصل ناوگان حمل و نقل فرسوده مصرف انرژی بالا، کندی حمل و نقل جاده‌ای، تخریب محیط زیست و هزینه‌های بالای حمل و نقل و به تبع اثرگذاری آن روی کالاهای اقتصادی است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه شاید وضع حمل و نقل ریلی بدتر از وضع حمل و نقل جاده‌ای باشد،‌ گفت: امروزه حیات ترانزیت حمل و نقل ریلی به این وابسته است که اگر یک روز کشورهای آسیای مرکزی تصمیم بگیرند پنبه را ترانزیت نکنند ترانزیت ما باید کاملا تعطیل شود.

وی اظهار داشت: فعالان اقتصادی ما سالی 2 یا 3 ماه در نوبت‌های طویل برای پیدا کردن واگن‌های حمل و نقل برای انتقال  کالا به آسیای مرکزی در صف می‌مانند.از نظر مسئله ترانزیت در اطراف ما کارهای جدید انجام می‌شود اما ما خیلی متوجه آن نیستیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران بیان داشت: راه‌آهن از مزارشریف از طریق ازبکستان ایجاد می‌شود و فعالیت‌هایی در پاکستان و چین در حال انجام است که اگر ما حمل و نقل‌مان را توسعه ندهیم قطعاً ترانزیت ما با مشکل مواجه می‌شود.

تاثیر 60 درصدی ارز بر هزینه های حمل و نقل هوایی

کاهش آلودگی هوا با تجهیز ناوگان حمل و نقل به خودروهای هیبرید

مشارکت بانک صادرات در نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور

لغو پروانه فعالیت 16 شرکت متخلف حمل و نقل جاده ای

حمل و نقل ریلی باید مشمول دریافت ارز 4200 تومانی شود

کرایه حمل و نقل زائران اربعین ۹۷ در خاک عراق چقدر است؟

 

 

 

 

 

...
نویسنده : کاوه محمدزادگان بازدید : 6 تاريخ : چهارشنبه 9 آبان 1397 ساعت: 0:27