قطع اتوماتیک اینترنت زمان خاموشی صفحه‌نمایش موبایل

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

آموزش ترفند هاي موبايل
قطع اتوماتيک اينترنت زمان خاموشي صفحه‌نمايش موبايل

با خريد انواع تلفن‌هاي همراه هوشمند ميتوانيد بدون دردسر به اينترنت وصل شويد و در هر زمان و مکان از اينترنت براي تسريع در روند کارتان استفاده کنيد. متاسفانه يکي از مشکلاتي که اکثر کاربران تلفن‌هاي همراه با ان مواجه مي شوند ، کمبود شارژ مي باشد و يکي از دلايل تاثيرگذار و به عبارتي يکي از باتري‌خورهاي بسيار حريص در اين دستگاه‌ها سرويس ديتاي اينترنت يا واي ـ ‌فاي دستگاه است.آموزش ترفند هاي موبايل

هنگامي که ديتاي سيمکارت را فعال مي‌کنيد يا هنگامي که واي ـ ‌فاي گوشي را فعال و با اتصال به مودم وايرلس از اينترنت استفاده مي‌کنيد، مصرف شارژ باتري بسيار افزايش مي‌يابد. اين افزايش مصرف تا زماني که در حال استفاده از اينترنت هستيد، منطقي است، اما گاهي ممکن است گوشي خود را کنار بگذاريد و صفحه‌نمايش آن نيز خاموش شود، اما فراموش کنيد ديتاي
سيمکارت يا قابليت واي‌ ـ فاي آن را غيرفعال کنيد. در اين شرايط هيچ استفاده‌اي از اينترنت نداريد، اما شارژ باتري بسرعت تخليه مي‌شود. دوست داريد دستگاه شما به‌طور هوشمندانه با خاموش شدن صفحه‌نمايش، ارتباطات ديتاي شبکه و واي‌ ـ فاي را غيرفعال کند؟تلفن‌هاي همراه سامسونگ سري گلکسي با پشتيباني از قابليت Smart Network اين امکان را در اختيار شما قرار مي‌دهند. براي استفاده از اين قابليت بايد به روش زير عمل کنيد:1 ـ از فهرست برنامه‌ها روي Settings فشار دهيد.2 ـ از صفحه‌ تنظيمات به بخش Network Connections رفته و روي More Networks فشار دهيد.3 ـ گزينه‌ Smart Network را پيدا کرده و علامت چک‌مارک مقابل آن را فعال کنيد. با فعال شدن اين گزينه اينترنت دستگاه شما زماني فعال است که صفحه‌نمايش آن روشن باشد.4‌ـ در پنجره‌ به‌نمايش درآمده براي تائيد فعال‌سازي قابليت Smart Network گزينه‌ ok را فشار دهيد.5 ـ مراحل کار به پايان رسيده و اکنون بايد آيکون مربوط به اين قابليت در بالاي دستگاه هوشمند شما قابل مشاهده باشد.
موارد قابل توجه پس از فعال‌سازي قابليت Smart Network:

ـ باتوجه به غيرفعال بودن ارتباطات ديتاي شبکه و واي ـ ‌فاي در شرايطي که صفحه‌نمايش خاموش است، مدت زمان شارژدهي باتري دستگاه شما افزايش مي‌يابد.ـ غيرفعال‌کردن ديتاي شبکه در شرايطي که صفحه‌نمايش خاموش است، جلوي فعاليت برنامه‌هاي پنهان و ارتباطات ناخواسته با اينترنت را مي‌گيرد و مانع افزايش بي‌رويه هزينه اينترنت شما مي‌شود.ـ با فعال‌سازي اين روش در دريافت و همگام‌سازي سرويس‌هاي مختلف با اينترنت وقفه ايجاد مي‌شود، زيرا زمان‌هايي که صفحه‌نمايش گوشي موبايل خاموش است ارتباط اينترنتي قطع است و بالطبع همه همگام‌سازي‌ها و دريافت‌هاي اينترنتي (همچون ايميل‌ها) در مواقعي که صفحه‌نمايش روشن است، انجام مي‌گيرد.ـ توجه داشته باشيد با فعال يا غيرفعال‌شدن اين قابليت در تماس‌هاي صوتي و پيام‌هاي کوتاه هيچ تغييري ايجاد نمي‌شود و اين فعاليت‌ها عملکردي همچون گذشته را خواهد داشت.

نکته: در دستگاه‌هاي ديگر نيز مي‌توانيد با استفاده از نرم‌افزارهاي جانبي که اين قابليت را براي شما فراهم مي‌کنند، از امکانات مشابه بهره‌مند شويد.


منابع:
www.118file.com
www.tech24.me
...

اطلاعات کامل تر در اینترنتقطع اتوماتیک اینترنت زمان خاموشی صفحه‌نمایش موبایل

نویسنده : کاوه محمدزادگان بازدید : 6 تاريخ : سه شنبه 17 مهر 1397 ساعت: 21:10