نرخ رهن آپارتمان در وحیدیه در مقایسه با زرکش و تسلیحات

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

نرخ رهن آپارتمان در وحیدیه در مقایسه با زرکش و تسلیحات

محله زرکش در مجاورت شرقی وحیدیه، از محله‌های ارمنی‌نشین منطقه 8 است. زمین‌های بایر و ارزان زرکش که خارج از محدوده اعلام شده بوده، مهم‌ترین عامل شكل‌گیری محله است که به سال‌ 1334 برمی‌گردد. مهاجران این زمین‌ها را خریدند و تا به امروز در این محله ساکن ماندند. ساکنین این محله عموما به حرفه‌های مکانیکی، باطری‌سازی، جوشکاری و رانندگی کامیون مشغول بوده‌اند. این محله از شمال به خیابان شهید ثانی و از جنوب به خیابان دماوند، از شرق به خیابان شهید سهیلیان و افشاری و از غرب به بلوار گلستان مسیل باختر یا شهید گلشن‌دوست و خیابان شهید سلیمی افضل ختم می‌شود.

برای مقایسه نرخ رهن آپارتمان در وحیدیه و زرکش، بهتر است ابتدا به مقایسه شرایط و ویژگی‌های دو محله بپردازیم. زرکش، به نسبت جمعیت ساکنین، دارای امکانات درمانی و آموزشی خوبی است و فضای سبز آن شامل دو بوستان و سه میدان می‌شود. اما به لحاظ بافت فرسوده و کمبود امکانات تفریحی و ورزشی تقریبا وضعیتی مشابه با وحیدیه دارد. زرکش دارای دو بوستان است و بعد وحیدیه، درکنار محله تسلیحات، بیشترین حجم واحدهای فرسوده را در خود جای داده است. هم‌زمان با وحیدیه، ارائه بسته‌های تشویقی جهت نوسازی در این دو محله هم روند نوسازی شکل گرفته البته با سرعتی کندتر. چرا که استقبال سرمایه‌گذاران در این دو محله به نسبت وحیدیه کم‌تر بوده است. به علت اکثریت ارمنی محله زرکش، تا سال گذشته، تنها مکان مذهبی زرکش کلیسای تركمانچای بود. تا اینکه مسجد زرکش اخیرا در این محل احداث شد.

قیمت رهن آپارتمان در وحیدیه، بر طبق آگهی‌های موجود در سایت دیوار برای واحدهای 40 تا 50 متر حدودا متری یک میلیون و 170 هزار تومان است. در صورتی که برای رهن آپارتمان در همین متراژ در زرکش به طور میانگین قیمت رهن، متری یک میلیون و 400 هزار تومان است. البته این میانگین قیمت از روی آگهی‌های وجود در دیوار به دست آمده و ممکن است قابل تعمیم به کلیه املاک این دو محل نباشد. به ویژه آنکه به نظر می‌رسد قدمت اکثریت آپارتمان‌های آگهی شده در زرکش از موارد وحیدیه کمتر باشد. 42 متری یک خوابه و نوساز در وحیدیه، با تمامی امکانات از جمله آسانسور، انباری، آیفون تصویری، پکیج، شوفاژ، آشپزخانه اپن، کابینت ام دی اف، هود، گاز رو میزی و ...) 50 میلیون تومان رهن داده می‌شود. با شرایط مشابه و در همین متراژ، در زرکش رهن این آپارتمان 55 میلیون تومان تعیین  شده است. در حالی که نوساز هم نیست.

نرخ رهن آپارتمان در وحیدیه با تسلیحات هم چندان متفاوت به نظر نمی‌رسد. محله تسلیحات 12 سال پیش از وحیدیه جدا و در نقشه شهرداری مستقل شد. رونق و نامگذاری آن به زمان ورود گروهی از كاركنان اداره تسلیحات به محله برمی‌گردد. باغچه‌های کوچک و بزرگ در کوچه‌ پس کوچه‌ها، جلوه‌ای متمایز به این محله داده است. میدان تسلیحات میدان مهم این محدوده محله که پاتوق وقت‌گذرانی اهالی به ویژه سالمندان به شمار می‌آید. نرخ رهن در حوالی این میدان به نسبت دیگر نقاط محله کمی بالاتر می‌رود.

...

اطلاعات کامل تر در اینترنتنرخ رهن آپارتمان در وحیدیه در مقایسه با زرکش و تسلیحات

نویسنده : کاوه محمدزادگان بازدید : 0 تاريخ : پنجشنبه 22 شهريور 1397 ساعت: 18:57