همه گزینه‌ها برای خرید شاسی‌بلند از هیوندا

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

همه گزینه‌ها برای خرید شاسی‌بلند از هیوندا

 

اگر همین الان قصد خرید هیوندا را داشته‌باشید با 15 مدل روبرو می‌شوید. از این موضوع هم که بگذرید از هر مدل نسل‌های مختلفی تولید شده و این در خودروهای قدیمی‌تری مانند سانتافه به چهار نسل می‌رسد. هر نسل خودرو هم با دو سری متفاوت به بازار آمده که در ویژگی‌های فنی و موتور با هم تفاوت دارند. همچنین هر برند از سوی دو شرکت واردکننده به ایران می‌رسد که در قیمت و برخی جزییات متفاوت است.

در حال حاضر هیوندا در ایران دو نمایندگی دارد که زمان خرید خودرو از آن باید مقایسه‌ای بین کیفیت و قیمت آن داشته باشید. تا چند سال پیش نمایندگی خرید هیوندا در ایران در انحصار شرکت آسان‌موتور بود. بعد از نارضایتی این شرکت با کرمان موتور قرارداد دیگری برای مونتاژ و فروش هیوندا منعقد شد.

برای انتخاب و خرید هیوندا باید اول در مورد ارتفاع آن فکر کنید. از شرکت خودروسازی هیوندا سه شاسی‌بلند خوش‌نام وارد ایران می‌شوند: سانتافه، توسان و IX55.

خریداران شاسی‌بلند در هیوندا ممکن است بین سانتافه و توسان دچار تردید شوند. تشخیص ظاهری سانتافه از توسان معمولاً در نگاه اول دشوار است. سانتافه کمی کشیده‌تر و بزرگ‌تر از توسان است. شیشه‌های جلو توسان کشیده‌تر شده و این ظرافت در اجزا ظاهری دیگر خودرو هم به کار رفته است. در سال‌های گذشته سانتافه در رأس هرم واردات خودرو در کشور بوده و این نشان می‌دهد اعتماد عمومی که به سانتافه وجود دارد برای توسان شکل نگرفته است.

سانتافه از نظر استاندارد آلایندگی دارای یورو 5 است و باک آن ظرفیت 66 لیتر بنزین دارد. این در حالی است که توسان یک خودرو با باک 55 لیتری است. با وجود این دو مزیت در سانتافه شتاب آن کمتر و مصرف سوخت آن بیشتر از توسان است. سانتافه اسپرت 2T نسبت به بقیه مدل‌های این خودرو سریع‌تر است. سانتافه فضای داخلی بیشتری دارد و جادارتر از توسان است اما اندازه بزرگ آن باعث شده که برخی توسان را برای رانندگی راحت‌‌تر در شهر انتخاب کنند.

اگر خانواده شما پرجمعیت است سانتافه به دلیل سه ردیف صندلی، خودرو بهتری محسوب می‌شود. البته از ردیف سوم نباید انتظار فضای ردیف‌های اول و دوم را داشته باشید.

انتخاب بین توسان و سانتافه کمی هم به سلیقه شما برمی‌گردد. برخلاف سانتافه، توسان اولین نسل از خودروهای کراس‌آور ظریف است. توسان اولین تجربه‌های هیوندا برای فروش خودرو به ایران بوده است و تا مدت زیادی بدون رقابت به فروش خود ادامه و با اسپورتیج به رقابت پرداخته است. سال 2006 توسان که در ایران به قیمت 30 میلیون تومان فروخته می‌شد و الگویی برای طراحی‌های بعدی خودروسازان بود. البته امروزه توسان چهره جمع‌وجوری‌تری نسبت به گذشته دارد.

 از نظر امنیتی سانتافه نمره کامل را از مدیریت امنیت ترافیک بزرگراه‌های ملی دولت فدرال به دست آورده است اما این از امن بودن توسان کم نمی‌کند. حتی در آزمونی که توسان در جایگاه عالی قرار گرفت سانتافه شکست خورد.

از نظر قیمتی سانتافه گران‌تر از توسان است. سانتافه در حال حاضر اگر در نمایندگی قابل خریداری باشد 265 میلیون و در بازار 590 میلیون تومان قیمت دارد. توسان ال-اف و تی ال هم در نمایندگی 250 و 231 در بازار 480 میلیون تومان است. توسان فول و همچنین با آپشن کمتر در حال حاضر در نمایندگی‌ها وارد نمی‌شود. البته زمان تحویل هر دو این خودروها یک ماه بعد از واریز مبلغ است.

هیوندا x55 هم موتور 3.8 لیتری دارد که تا 190 کیلومتر قدرت رانندگی دارد. در 8.7 ثانیه به 100 کیلومتر سرعت می‌رسد. همچنین باک این خودرو با گنجایش 78 لیتر از دو مدل دیگر ظرفیت بیشتری دارد که ممکن است در انتخاب شما موثر باشد.

...

اطلاعات کامل تر در اینترنتهمه گزینه‌ها برای خرید شاسی‌بلند از هیوندا

نویسنده : کاوه محمدزادگان بازدید : 0 تاريخ : پنجشنبه 22 شهريور 1397 ساعت: 18:57