تویوتا واکنش مسافران خودران‌ها در هنگام تصادف را بررسی می‌کند

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

بسیاری از خودروسازان مطرح در جهان موظف هستند تا محصولات جدید خود را در تست‌های مختلف رانندگی مورد آزمایش قرار دهند تا ایمنی خودرو و سرنشینان را در سرعت‌ها و حالت‌های مختلف کنترل کنند و این آزمایشات چندین دهه است که انجام می‌شود ولی هنوز برای وسایل نقلیه خودران آزمایشاتی که نشان دهد سرنشینان خودران‌ها چه عکس‌العملی را در تصادفات انجام می‌دهند، بسیار کم است.

تبلیغات

کولر گازی / بلیط هواپیما / اس ام اس

در خودروهای معمولی راننده در مواقع تصادف می‌داند که چه واکنشی را نشان دهد ولی در وسایل نقلیه خودران معمولا راننده کاری انجام نمی‌دهد و کنترل خودرو به دست سیستم‌های تعبیه شده است. راننده همانند دیگر مسافران می‌تواند در حال چک کردن ایمیل، غذا خوردن، تماشای تلویزیون یا حتی خوابیدن باشد؛ بنابراین بسیار مهم است که بدانیم سرنشینان خودروهای خودران در مواقع تصادف چه واکنشی را برای ایمنی خود انجام می‌دهند. مهندسان تویوتا در این زمینه پیش‌ قدم شده‌اند و تصمیم گرفته‌اند آزمایشات مختلفی را درباره این موضوع انجام دهند.

این رو هم بخون:

بنا به گزارش Automative News این موضوع جای کار کردن زیادی دارد و مطالعات در این باره بسیار کم انجام شده است. جیسون هالمن در مصاحبه‌ای که با این خبرگزاری داشته، بیان کرده که تویوتا قصد دارد تکنولوژی‌های مربوط به خودران‌ها در مواقع رانندگی برای بالا بردن ایمنی سرنشینان را افزایش دهد و حتی تکنولوژی‌هایی را به کار بگیرد که تصادفات خودران‌ها را کم نماید.

این گروه مهندسی از تویوتا سعی کرده‌اند طی آزمایش معین شده ۸۷ داوطلب در دانشگاه میشیگان را در محوطه تست خودران‌ها قرار دهند تا ببینند واکنش سرنشینان در حین رانندگی و تصادف به چه صورت است. طی یک سال گذشته داده‌ها و اطلاعات زیادی جمع آوری شده ولی نتایج دو ماه دیگر در کنفرانس مربوط به انجمن یافته‌های پزشکی در صنعت خودروسازی به اشتراک گذاشته می‌شود.

هالمن در این مصاحبه تایید کرده که رنج متفاوتی از جثه افراد برای این تحقیقات استفاده کرده که متاسفانه نتوانسته الگوی واحدی برای شرایط و اندام افراد بدست آورد و همچنین واکنش افراد بسیار متفاوت بوده است. در آینده نزدیک این خودروساز ژاپنی به دنبال استفاده از صندلی‌هایی با جاذبه صفر است که مسافران می‌توانند هر جایی درون کابین ببنشینند و جای پای فراوان داشته باشند.

تصادف خودران‌هاتویوتا

...

اطلاعات کامل تر در اینترنتتویوتا واکنش مسافران خودران‌ها در هنگام تصادف را بررسی می‌کند

نویسنده : کاوه محمدزادگان بازدید : 0 تاريخ : شنبه 10 شهريور 1397 ساعت: 3:22