هشت راه ارزان برای خنک کردن ماشین در تابستان

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

حالا دیگه تحمل تابستون‌ها در خیلی از کشورهای جهان سخت و دشوارتر از قبل شده و این به خاطر شرایط اقلیمی وخیم دنیاست . همانطور که خانه شما برای خنک شدن نیاز به چاره دارد نباید فراموش کنید که اتومبیل شما هم نیاز به خنک شدن دارد . مخصوصا وقتی که بدانید بسیاری از وسایل نقلیه برای مواقع حرارت بالا طراحی نشده اند .

<strong>راه</strong> های کاهش دمای موتور علت داغ شدن موتور پراید جلوگیری از جوش آوردن موتور تعمیر و نگهداری پژو 206 دانستنی های فنی خودرو مقالات آموزشی خودرو آموزش مکانیک به زبان ساده مجله خودرو کارستان بازدید خودرو قبل از سفر هزینه تعمیر واشر سرسیلندر
بالارفتن حرارت اتومبیل هزینه های سنگینی در بر خواهد داشت و اگر شما نتوانید وسیله خودتون را خنک کنید قطعا باید دست به جیب شوید. البته طبیعی است که با بالارفتن دمای حرارت ، اجزای مختلف موتور به نسبت محتوای آن و جنس آن آسیب خواهد دید. همچنین این حرارت روی کارکرد قطعات و لاستیک ها و همچنین سیستم های شتاب دهنده و سیستم ترمز هم بی اثر نخواهد بود.
ما ۸ مسیر را به شما پیشنهاد میدهیم تا بتوانید موتور وسیله نقلیه خود را خنک کنید.
– رادیاتور – در فصل گرما سنجش میران آب رادیاتور را تشدید کنید. یعنی اجازه کم شدن آب رادیاتور را ندهید و در صورت این اتفاق آب در رادیاتور شارژ کنید. سبر یا نارنجی بودن آب رادیاتور مهم نیست اما نباید شیری رنگ یا خاکستری باشد. که اگر اینگونه باشد باید حتما به مکانیک مراجعه کنید.

خدمات فنی خودرو آموزش عیب یابی <strong>ماشین</strong> آموزش سرویس و نگهداری خودرو سرویس کولر ماشین اصول نگهداری از خودرو آموزش شارژ گاز کولر خودرو دلایل جوش اوردن خودرو آموزش تعویض ترموستات سمند فواید ضدیخ برای موتور ایرادات سیستم تعلیق کاهش استهلاک خودرو

– اتصالات – در داخل موتور اتصالات بسیاری مرتبط با سیستم خنک کننده خودرو وجود دارد.این اتصالات بین رادیاتور و بدنه موتور ، یا بین سیستم خنک کننده و اجزای موتور وجود دارد. این اتصالات مثل شلنگ ها در فصل گرما فرسوده خواهد شد و میتوان با چک کردن مداوم آنها ، در صورت نیاز نسبت به تعویض اقدام نمود.تا از تلف شدن انرژی جلوگیری کرد.
– روغن – تعویض روغن قطعات مختلف در بخشهای گوناگون موتور میتواند از گرم شدن بیش از حد جلوگیری کند ضمن اینکه اساسا روغن مطلوب میتواند با کاهش اصطحکک از گرمای ناشی از کارکرد موتور هم جلوگیری کند. پس در فواصل منظم زمانی روغن موتور را تعوبض کنید.
– باتری – اگرچه عده ای بر این باورند که باتری در زمستان دچار مشکل می شود اما این ایرادات باتری میتواند در تابستان بدتر باشد.باتری باید هر سه سال یک بار عوض شود .ضمن اینکه اتصالات باتری هم ممکن است در اثر گرما فرسوده شود. شما باید حتما درپوش های باتری را باز کرده و میزان آب داخل باتری را چک کرد.

راه های کاهش دمای موتور  علت داغ شدن موتور پراید  جلوگیری از جوش آوردن موتور  تعمیر و نگهداری پژو 206  دانستنی های فنی خودرو  مقالات آموزشی خودرو  آموزش مکانیک به زبان ساده  مجله خودرو کارستان  بازدید خودرو قبل از سفر  هزینه تعمیر واشر سرسیلندر
– تهویه مطبوع – شما میتوانید از طریق یک دماسنج ، داخل اتاق خودرو را بسنجید و ببینید که آیا نسبت به دمای بیرون داخل خودرو چقدر خنک شده است. در ساده ترین حالت ممکن با تعویض یک فیلتر هوای داخل خودرو میتواند تغییر اساسی صورت می گیرد .
– آمیر سنج – چشم از آمپر سنج برندارید . شما باید همیشه در فصل گرما مراقب عقربه های آمپرسنج باشید و اگر از حد معمول بالاتر است یا نشان میدهد که ماشین زود گرم شده است حتما باید بدانید که خودروی شما دچار مشکل شده..
– لاستیک ها – گرمای لاستیک خودرو در کنار حرارت آسفالت خیابان ، میتواند در شرایط تشدید گرما بر هزینه های شما بیافزاید . هر لاستیک شرایط استفاده ای دارد که در دفترچه های راهنمای شرکت های تولید کننده شرح داده شده است. لذا با یک فشارسنج ساده می توان فشار باد لاستیک را بر اساس فصل مورد استفاده تغییر داد.

– ابزار ضروری – شما باید حتما در ماشین وسایلی داشته باشید که در صورت بروز مشکل بتوانید از انها استفاده کنید . داشتن آب در ماشین ، شلنگ های یدکی و درپوش های پلاستیکی یدک یا بست های لازم می تواند بخش مهمی از خرابی های خودرو ناشی از گرما را برطرف کند.

...

اطلاعات کامل تر در اینترنتهشت راه ارزان برای خنک کردن ماشین در تابستان

نویسنده : کاوه محمدزادگان بازدید : 11 تاريخ : دوشنبه 27 فروردين 1397 ساعت: 10:51